معرفی و بررسی بازی بسیار جالب و هیجان انگیز سایه مهاجم مقبره

ما امروز قصد داریم تا بازی جالب و هیجان انگیز سایه توم ریدر (Shadow of the Tomb Raider) را مورد تحلیل و برسی قرار دهیم. این بازی جالب و سرگرم کننده فصل سوم از سگانه بازی تام راید می باشد که قرار بود نظر افراد را به خود جلب کند و به یک بازی سرگرم کننده باشد ولی به این خواسته ، سازنده نرسید.

4 از 5
از 11 رای
(رای دهید)
معرفی و بررسی بازی بسیار جالب و هیجان انگیز سایه مهاجم مقبره

بازی توم ریدر در سال ۲۰۱۳ با همین نام منتشر شد و نسخه دوم این بازی در سال ۲۰۱۵ با نام Rise of the Tomb Raider و نسخه سوم بازی که سگانه بازی تام رایدر را تکمیل می کرد با نام Shadow of the Tomb Raider در سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

همراه ما باشید با برسی گیم پلی و داستان بازی سایه های تام رایدر.

داستان و گیم پلی بازی سایه توم ریدر:

داستان بازی همانطور که خیلی از افراد می دانند روایتگر یک دختر نوجوان به نام لارا کرافت است که باستان شناس است.

این دختر قصد دارد تا به کمک دفترچه ای که پدرش برای او گذاشته است، کار های نا تمام پدرش را به پایان برساند و با افراد شرور که قصد دارند تا به کمک اشیاء باستانی بسیار قدرتمند پول و قدرت های ماوراء طبیعه به دست بیاورند، مبارزه کند.

این بازی اینبار شما را به کشور هایی مانند کوبا، مکزیک، بخشی از قاره آمریکای مرکزی و…… می برد.

خیلی از افراد خواستار این بودند، بازی تام رایدر که در فصل سوم به کار خود پایان می دهد ، به یک بازی به یاد ماندنی تبدیل شود ولی بیشتر باعث شد تا فرد گیمر از این بازی خسته شود به سازنده بازی بگوید بهتر بود بازی را در فصل دوم به پایان می رسانید.

سازنده بار دیگر خط داستان بازی را اینگونه پیش می برد که لارا در جنگل های بسیار بزرگ و خطرناک گیر افتاده  است و باید مانند دو نسخه قبل به صورت مخفی از دست نیروی های دشمن رهایی پیدا کند و برای رد شدن از آن ها آرام آرام آن ها را به سمت خود بکشد و با یک چاقو گلوی آن ها را ببرد.

این بازی نه تنها بخش مخفی کاری را در بازی کم نکرده است، بلکه می توان گفت بیشتر داستان بازی را شما افراد باید به صورت مخفی انجام دهید.

این بار هم  لارا کرافت با دوست خود یعنی جان به این ماموریت بسیار بزرگ رفته است و در مسیر داستان لارا با شخصیت های بسیار جدیدی رو به رو می شود که به او کمک می کند تا به خواسته های پدرش رسیدگی کند.

در مسیر داستان لارا متوجه می شود که دشمن او همان دشمن فصل دوم بازی تام رایدر می باشد و از یک سانحه بسیار بزرگ جان سالم به در برده است. حال شما باید بار دیگر با دشمن گذشته خود رو به رو شوید و با او مبارزه کنید.

یکی از خصوصیات عالی که می توان گفت در فصل سوم بازی خیلی از افراد را مجذوب خود کرد، شنا در آب بود که لارا باید جوری شنا می کرد که در مسیر با ماهی های گوشت خوار رو به رو نشود یا مثلا باید اینبار در محیط های با یک طناب تاب می خورد که بسیار ترسناک و هیجان انگیز تر از قبل می بود.

نکته قابل توجه بازی این است که شما در فصل سوم بازی ابزار بسیار جدید و لباس های بسیار متنوع ای بدست می آورید که برای تمامی مراحل بازی مناسب است مثال لباسی که سر تا سر از  برگ پوشیده بود ، لباس بسیار مناسب برای استتار در محیط جنگلی بود.

این بازی در فصل سوم آن طور که باید به یک بازی بسیار قابل توجه و سرگرم کننده تبدیل نشد و بیشتر مایه شرمساری سازنده شد .

سازنده اگر خط داستانی جدیدی به بازی اضافه کرد بود، می توان جذابیت بازی را در فصل سوم بازی تام رایدر بیشتر ببینیم و شاهد یک بازی با  داستان مناسب و پایانی عالی باشیم.

خصوصیات فنی بازی سایه مهاجم مقبره:

سازنده مثل نسخه ای قبل از موتور گرافیکی بسیار جدیدی برای بازی استفاده کرده است و توانسته است بازی بسازد که از گرافیک بسیار خوبی برخورد دار باشد.

جلوه های بصری و نورپردازی بازی بسیار عالی بود مثال زمانی که شما در جنگل به صورت مخفیانه در حال ماجراجویی بودید، در مسیر با نور افکن های دشمن رو به رو می شدید که برای روشنایی محیط قرار داده بود، نور نور افکن های بعضی از اوقات بازتاب می شد و به گونه ای که شما انگار در بازی هستید و این نور به چشمان شما می خورد باعث می شد تا این نور چشمان شما را اذیت کند و مانع دید شود.

محیط بازی مانند فصل اول بازی تام رایدر است و باید در محیط جنگلی ولی زیبا تر ماجراجویی کنید. موسیقی و صداگذاری بازی یکی از نقاط قوت بازی است و می توان گفت بسیار عالی بود و در خط داستانی بازی به خوبی ادغام شده است.

سخن پایانی:

در آخر باید گفت که این بازی نتوانسته است فصل سوم از سگانه بازی تام رایدر را به خوبی روایت کند و با مراحل تکراری، محیط های مثل فصول اول و یا ماموریت های بسیار سخت و تکراری ، بیشتر افراد گیمر را خسته می کرد.

در آخر پیشنهاد می کنم اگر فصل اول و دوم بازی تام رایدر را بازی کرده اید، پیشنهاد می کنم برای اینکه خط داستان از سگانه بازی تام رایدر را به پایان برسانید و بازی  Shadow of the Tomb Raider را انجام دهید.

این بازی شاید بسیار مراحل های تکراری داشته باشد ولی نمی توان گفت که جذابیت های کوچک و جدید بازی، اصلا جالب و سرگرم کننده نیست.

امیدوارم این مطلب برای شما افراد بسیار مفید بوده باشد و خواهشمندم نظر خود را در مورد این برسی با ما به اشتراک بگذارید.

رای شما به "معرفی و بررسی بازی بسیار جالب و هیجان انگیز سایه مهاجم مقبره" چیست؟

رای شما با موفقیت ثبت شد.

ثبت رای شما با پیغام خطا همراه بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.